Milline kettsaag valida? Milline on kettsaag, mis vastaks teie konkreetsetele vajadustele? Parima vastuse sellele küsimusele saate kindlasti siis, kui astute Saestuudiost läbi, tutvute olemasoleva tootevalikuga ning kuulate ära asjatundjate soovitused. Mõningaid mõtteid eeltööks saab aga siiski anda.
Bensiinimootor, aku või elekter?
Kui veel mõni aeg tagasi oli kettsaagide peamiselt kas bensiinimootoriga sae või elektrisae vahel, siis tänaseks on lisandunud veel kolmaski arvestatav tootegrupp – akusaed. Millist neid kolmest eelistada?
Akusae ostmist tasub kaaluda eeskätt neil, kel olemas või plaanis soetada teisigi sama tootja akutööriistu. Husqvarna akuseadmete akud on identsed, neid saab omavahel vahetada ning kui on olemas vähemalt paar akut ja laadija, on erinevate tööriistade järk-järgult juurde ostmine igati mõistlik lahendus.
Akusaed töötavad vaikselt, nad vajavad vähem hooldust, sobivad suurepäraselt kasutamiseks siseruumides, ei kuluta raha kütusele ning kui kettsaagi on vaja vaid aeg-ajalt lihtsamateks saagimistöödeks, on akutööriistad igati mõistlik valik.
Arvestada tuleb siinkohal seda, et akud ja laadija tuleb osta eraldi, ehk mida rohkem on erinevaid seadmeid, seda mõistlikumaks kujuneb kokkuvõttes investeering akudesse.
Elektrisaag sobib eeskätt neile, kes töötavad sageli siseruumides või väiksemal territooriumil. Näiteks linnas asuvates eramajapidamistes on elektrisaag igati paslik tööriist. Ta on soodsam osta, tema mootorimüra ei sega naabreid ning hooldus ja ülalpidamiskulu on madalam kui mootorsael. Reeglina on temaga ka pikenduskaabli abil krundi piires liikumine lihtsalt teostatav.
Miinuseks tõsiasi, et kui teinekord on vaja saagi kusagile kaasa võtta, peab alati arvetama elektrivoolu olemasoluga. Näiteks metsateel mahalangenud puid temaga enam saagida ei saaks.
Universaalseim tööriist on endiselt traditsiooniline mootorsaag, eriti neile, kel suurem krunt või mets, kus puudesaagimist sagedamini ette tuleb. Laias laastus jaotuvad mootorsaed kaheks: tavatarbijale mõeldud saed ja profisaed. Kui te ei tegele saagimistöödega igapäevaselt, ei ole reeglina mõtet profisaagi investeerida.
Tavalisele kodukasutajale sobivateks saagideks on Husqvarnal 1. ja 4. seeria saed, samuti osad 2. ja 5. seeria saed. Kodukasutajale mõeldud saagide hinnad algavad juba paarisaja euro kandist või veelgi madalamalt. Populaarsed on nende seas uued e-tähisega saed, mis tänu tööriistavabale ketivahetusele on väga mugavad käsitleda.
Edasi tuleb mõelda juba sellele, kui rasket tööd te saega tegema hakkate. Mida pikemat saelatti on vaja, seda võimsam peab olema ka saag. Ehk lihtsustatult öeldes, mida jämedam puu, seda võimsam saag. Peenema võsa ja ehitusmaterjalide saagimiseks koduses majapidamises piisab enamasti ka kõige odavamast saest.
Profikasutaja saed erinevad kodukasutaja omadest mitte üksnes hinna, vaid kogu ülesehituse poolest. Nendes kasutatavad materjalid on erinevad, nende kaalujaotus on erinev, rääkimata vibratsioonileevenditest ja muudest detailidest. Nad on võimsamad, nende juures kasutatud materjalid on tugevamad ning vastupidavamad.
Husqvarna mudelivalikus on sellisteks saagiseks peaasjalikult 5. seeria saed, mille hinnad algavad 600 euro kandist. Lisaks üksikud 3. seeria mudelid ning maailma üheks võimsaimaks profisaeks peetav Husqvarna 3120 XP (pildil), millel saab kasutada enam kui meetri pikkust saelatti.
Hooldussaed
Husqvarna profisaagide tootevalikus on veel üks alamkategooria, ehk T-seeria hooldussaed. Tegemist on väikeste ja kergete, kuid piisavalt võimsate mootorsaagidega, millega on arboristidel mugav kõrgel puu otsas oksi saagida.
Kõikidele Husqvarna saagidele kehtib eraisiku garantii 2 aastat ning ettevõtetele 1 aasta. Lisaks Husqvarnale leiab Saestuudio tootevalikust ka Jonseredi ja McCullochi mootorsaage nii tavatarbijatele, kui ka nõudlikumatele kasutajatele.
Tutvu Saestuudio kettsaagide tootevalikuga siin